Březen 2009

Fallen Leaves

5. března 2009 v 20:37 | Krisík |  Billy Talent
Tahle sbírka vznikla při příležitosti vystoupení Billy Talent v Praze. Jednalo se o turné "666" s Anti-Flag jako předkapelou. Napsala jsem to rychle, s chybami a Lucka Benešová - SOLOWONIUKOVÁ to nezapomněla doručit:-) Áve téhle slečně:-) V Úvodu je foto Aarona držícího ten bezduchý canc papíru:-)

"Fallen Leaves" (sbírka pro BT rok 2008)8. záměrně vynecháno

Utero

5. března 2009 v 20:14 | Krisík |  Utero

Jdi na rubriku Utero

Stručné info:

Kapela vznikla roce 2007 na střední škole v kunovicích poblíž Uherského Hradiště...jinak je každý z uplně jiného města.
Jako začátek jsme hráli na školní Akci v Uherském Hradišti o Vánocích aby jsme se dostali více mezi Lidi..
zkušebnu jsme sehnali ..je to učebna ve které 20 roků nikdo nebyl, tak jsme to museli tam trochu upravit atd.chystáme se nahrát naše první album co nejdřív, budou tam hodně dobrý pecky;).www.utero.cz
Biffy Clyro

5. března 2009 v 20:14 Biffy Clyro

Jdi na rubriku Biffy Clyro


Historie a stručné info

Biffy Clyro je anglická alt. rocková, skupina z Glasgow. Jejich styl se lehce podobá starým dobrým Queens of the Stone Age, z období kolem desky Songs For The Deaf (2002). Posledním počinem skupiny Biffy Clyro je vynikající deska Puzzle vydaná v roce 2007 a v létě '08 kapela vypustila nový single Mountains, ke kterému na konci letošního roku přibylo i video (níže). Mountains je také první singl této kapely, který se dostal do top 10. Na rok 2009 je plánovaná nová, zatím nepojmenovaná deska...tož je na co se těšit !

Website
MySpace
Wikipedia
Video - Mountains

Zdroj: http://farmaruv-svet.blogspot.com

Your Choice

5. března 2009 v 20:07 | Krisík |  Your Choice

Jdi na rubriku Your Choice

Info z BZ:

Po rozpadnutí kapely head injury napadla Honzu v květnu 2006 1.myšlenka o znovu založení kapely, zatím v dvoučlenném složení - basa, kytara.
Po nějakém čase se na inzerát na webu kapely The Mood zjevila nečekaná odpověď.
Ozval se bubeník František, který dřív s kytaristou hrál v head injury, čímž se vyplnil chybějící článek…… 3lidi, 3srdce, 1mysl - your choice
..prosinec 08 nás František opustil z důvodů jak osobních,tak i pracovních,jeho slovy-nezbýval mu na nás čas,tudíž se věnuje nyní pouze hraní v kapele Latafia,se kterou sdílíme už "jen" zkušebnu..
..konec února 09,našli jsme spřízněnou duši,a to Bruna!
Honza - kytara/zpěv (ex head injury)
Aleš - basa (ex Zelihuana,Nucený Výsek)
Bruno - bicí

My Chemical Romance

5. března 2009 v 20:05 | Krisík

Jdi na rubriku My Chemical RomanceHistorie a info:


Gerard Way, kterého babička učila kreslit, zpívat a vystupovat a který hraje v kapelách od 11 let, začal psát texty a na pomoc si pozval svého kamaráda Matta Pelissiera, kterého později vystřídal Bob Bryar.

Ray Toro v té době prakticky doopravdy nehrál na kytaru zhruba tři roky. Šel na zkoušku do jejich podkroví a skončilo to tak, že byl naprosto unešený Gerardovým stylem hudby a psaním. Jeho hudba byla vážně temná, ostrá a přitom v sobě měla neurčité prvky popu. Mikey, Gerardův bratr začal hrát na baskytaru a brzy se k nim připojil Frank, aby zaujal místo druhého kytaristy.

Tak vznikla kapela My Chemical romance. V roce 2002 vydali první album s názvem "I Brought You My Bullets, You Brought Me Your Love", které obsahovalo 13 písní. Album "Three cheers for sweet revenge" vydali v roce 2004 a obsahuje hity I´m not Ok nebo Helena. Nejpozději v roce 2006 chtějí začít pracovat na novém, v pořadí už třetím albu. Třetí album The Black Parade vyšlo na podzim roku 2006. V tomto koncepčním albu se skupina vtělila do kapely The Black Parade a sám Gerard tvrdí , že se nechali inspirovat dnes již legendárním albem Night At The Opera od Queen. Tímto albem se vyšvihli do společnosti těch největších kapel a stali se hlavními představiteli celé subkultury emo.

Nyní trhají světové žebříčky se svým v pořadí už čtvrtým singlem Teenagers.Předtím to byly singly Welcome to the black parade,Famous last words a I don't love you. Dnes jsou MCR jednou z nejžádanějších kapel na důležitých turných v Americe a jsou na dobré cestě stát se nejlepší rockovou kapelou desetiletí.

Three Days Grace

5. března 2009 v 20:04 | Krisík |  Three Days Grace

Jdi na rubriku Three Days Grace

Historie a info:

Three days grace je alternativní rocková skupina pocházející z Kanady. Původně se kapela jmenovala Groundswell a začala vystupovat v roce 1992 v Torontu. Její členové jsou: zpěvák a kytarista Adam Gontier, bubeník a zpěvák Neil Sanderson, basový kytarista Brad Walst a hlavní kytarista Barry Stock.

Wave of Popular Feeling (1992-1995)

Toto album se nahrálo v roce 1992. Bylo vydáno celkem 150 kopií a poté se skupina rozpadla. Skupina se v té době jmenovala Groundswell a měla 5 členů: Adam Gontier, Neil Sanderson, Brad Walst, Phil Crowe a Joe Grant. V té době také Neil hrál ve skupině jménem Oddball.

Demo (1997-2002)

V roce 1997 se Adam, Neil a Brad znovu dali dohromady tentokráte už pod názvem Three days grace. Spolu se členem skupiny Thousand Foot Krutch nahráli své první demo se třemi skladbami. Cd vyšlo v počtu 100 kusů a poté se TDG vydali na turné s Thousand Foot Krutch jako jejich předskokani.

Three days grace (2003-2005)

Po nahrání tohoto alba se ke skupině přidal kytarista Barry Stock. Z tohoto alba vzešel jejich první singl, který jim zajistil úspěch a přední místa v kanadských a amerických žebříčcích. Na příklad druhé místo na US Modern Rock, první místo v Mainstream Rock charts a další druhé místo v Canadian Rock charts. S dalším singlem Just like you přichází další úspěchy a to druhé místo v Canadian Rock charts a první místo v U.S. rock charts. poslední singl Home se dostal do skoro všech amerických rádií.

One-X (2006)

V roce 2005 se Gontier léčil ze svoji závislost na droze OxyContin, když se jeho žena Naomi postavila proti čím dál tím většímu užívání této drogy. Většina textů alba je založena na Gontierově deníku, který si v době a po době léčení vedl. Čtyřmi singly alba One-X jsou postupně: Animal I have become, Pain, Never too late a Riot. Píseň Never too late je věnovaná Naomi, jednak jako poděkování za podporu, ale taky je založena na jejim životním příběhu z mládí a tím ji a všem ostatním chtěl říct, jak už název vypovídá, že nikdy není pozdě změnit svůj život.

(2007-současnost)

V roce 2007 nahrává Gontier píseň I don't care s finskou skupinou Apocalyptica. V tomto a následujícím roce se skupina vydává na turné s mnohými skupinami např. Breaking Benjamin, Chevelle, Seether, Skillet, Nickelback, Hoobastank, Trapt, Puddle of Mudd, 3 Doors Down, Flyleaf, 12 Stones, Red, Econoline Crush a dalšíl. Gontier si zazpíval s Breaking Benjamin píseň Dance with the devil a se skupinou Seether Broken

11. srpna 2008 vydali live DVD s názvem Live at Palace a dnes už je skoro všude k dostání (i u nás)

7. října 2008 Adam Gontier zpívá spolu s dalšími kanadskými zpěváky a hudebníky píseň You have a choice (Avaaz.org), která měla sloužit ke změně politiky v Kanadě (odvolání Stephena Harpera) a měla přimět lidi, aby šli k volbám.

Zdroj: Wiki

Latafia

5. března 2009 v 20:04 | Krisík

Jdi na rubriku LATAFIAPOZOR!!! TAHLE KAPELA (NEU)STÁLE HLEDÁ ZPĚVÁKA!!!

Histore a info:

Právě zde - v Uherském Hradišti - někdy koncem roku 2002, rozhodila své tvůrčí semínka mladá začínající hudební trojice, snažíce se předcházet rutinní mezipanelákové nudě sídliště Východ. Vedle všelijakých sídlištních všeléku rozpoznali tito tři výrostci významný životabudič právě v hudbě.

Zde jsou jejich jména:

Lukáš Schröder
Tomáš Jančařík
Luboš Ševeček

... a toto je velmi stručná historie plodů jejich spolupráce.

Jako trojice se poprvé sešli u Lukáše doma, koncem září roku 2002, ještě všichni jako hráči
na španělské kytary. Lukáš i Luboš prošli stejnou kytarovou školou pod taktovkou pana profesora Aloise Menšíka, kdy Lukáš pokračuje ve studiu po absolvování základní docházky i jako člen věhlasného kytarového souboru Moravia Guitar Consort. Tomáš je velmi zručný samouk. Čas trávený při společných jamech dal popud k prvnímu zachycování ,,zvuků" na magnetové pásky (pečlivě uchovány pro budoucí sběratele) a sebevědomějšímu postoji k budoucnosti celého seskupení.


Možnost hrát ve zkušebně se o ně zcela náhodou otřela na ulici začátkem zimy 2002 v podobě nabídky od místního zvukaře - elektrotechnika pana Tyla. Prostory starého zanedbaného domu s číslem popisným 136 v nyní už kultovní hudební ulici Kordon se tedy staly pro naše tři nadšence vysněným hudebním doupětem a univerzálním útočištěm.

Touto dobou se stává Luboš definitivně baskytaristou. Technické vybavení kapely je ovšem velmi slabé. Novými členy, kapela se pojmenovala názvem ,,Nehty", se postupně stávají: bubeník Martin Zlámal a zpěvačka Petra Kubáčková (nyní CHAOS IN HEAD). Rok 2003 představuje pro kapelu velmi plodné období a hudební playlist se rozšiřuje o nové songy.

Některé zvukové záznamy, například samotným Lukášem nazpívaná písnička Makovice, jsou i dnes co se samotného sdělení týče nesmírně zajímavé (záznamy jsou opět pečlivě uchovány pro budoucí sběratele). Petra se i přesto, že jsme s ní strávili několik vroucích chvil, v kapele ohřála jen několik měsíců. Roku 2003 jsou prostory zkušebny vyklizeny.
Nemožnost sehnat náhradní zkušebnu grupu vnitřně rozkládá a tak se opět uchyluje ke sklepnímu hraní. Luboš v těchto těžkých časech zkouší a koncertně hraje s kapelou Head Injury, kde se setkává s kvalitním bubeníkem Františkem Elfmarkem.
Po načerpání nových sil se koncem léta 2004 opět pod rouškou šťastných náhod vrací kapela Nehty na Kordon do starého baráku s číslem popisným 136. Výrostci se opět setkávají pouze ve starém složení: Lukáš, Tomáš, Luboš a nezbývá jím nic jiného než hrát, hrát a hrát.

Zcela novým impulzem pro kapelu se stává bubeník František Elfmark, který po pár namlouvacích rituálech přijal koncem roku 2004 nabídku a obohatil grupu svou svěžestí a zkušeností. Nově vznikající songy v tomto složení chytají energičnost a větší strukturní složitost. Za všechny snad promluví song: "Moderní člověk". Kapela se přejmenovává na LATAFIA. Františkem se tvůrčí kruh souboru snad konečně uzavírá. Jelikož dům na Kordonu bylo nutné opustit, kapela se spojuje se spřátelenou kapelou YOUR CHOICE a využívá nabídky zkoušet v prostoru KD Sady. Kapela již 2 roky hledá zpěváka, ale i přesto, že to již par lidí zkusilo (za což jim děkujeme) se to stále nedaří. Po nazkoušení asi 6 věci jsme se tedy rozhodli o zásadní krok a to nahrát písně v profi studiu UNART a dostat se do povědomí lidí krom i jiného tak i hraním živých koncertů.Texty, videa, mp3

4. března 2009 v 18:39 | Krisík
Texty, videa i mp3 jsou všechny v jednom článku:-)

Placebo

4. března 2009 v 17:34 | Krisík |  Plain White T´s

Jdi na rubriku Placebo


Placebo je britská rocková skupina založená v roce 1994, původem z Lucemburska, bývá řazena k britpopu, nebo glamrocku.

Členové


Nirvana

4. března 2009 v 17:26 | Krisík

Jít na rubriku Nirvana

PROJEKT "VZKŘÍSÍME KURTA"!!!

Historie:


Slavná skupina z amerického Seattlu. Považovaná za jeden ze základních kamenů módního stylu grunge. Prazákladem bylo trio Fecal Matter založené v r. 1985, v němž už hrají Cobain (nar. 1967) a Novoselic (nar. 1965).

Nirvana vzniká v r. 1988 a v témže roce vychází i 1. singl Love Buzz / Big Cheese. V r. 1989 se ve skupině krátce objevuje J. Everman (pozdější baskytarista v Soundgarden a Mind Funk). Z Nirvany odešel o pár týdnů dříve než Ch. Channing (ten hrál na 1. singlu). Krátce pak se souborem bubnuje D. Peters ze sk. Mudhoney (hraje na 2. singlu Sliver / Dive).

Poté se připojuje D. Grohl (nar. 1969, předtím člen washingtonské sk. The Scream). V r. 1991 má Nirvana veliký hit - Smells Like Teen Spirit, z alba "Nevermind" (1991). To se v lednu 1992 dostalo až na špičku amer. hitparády, když už v prosinci získalo tuto pozici v Anglii. V únoru 1992 se Cobain oženil s Courtney Love ze sk. Hole (v srpnu se jim narodila dcera).

V dubnu 1994 spáchal sebevraždu a kapela tím končí.David Grohl poté vede skupinu Foo Fighters. Novoselic později hraje se sk. Sweet 75 a na konci r. 1996 se objevují jeho první nahrávky se sk. Gus. První album sk. Sweet 75 vyšlo v r. 1997 (na zn. Geffen).

Plain White T's

4. března 2009 v 17:07 | Krisík |  Plain White T´s

Jdi na rubriku Plain White T's


Historie a stručné info

Plain White T´s je pětičlenná americká skupina, která vznikla roku 2000. Frontmanem skupiny je Tom Higgenson, který kromě zpěvu píše texty písní. Narodil se 22.února 1979. Dalším členem je DeMar Hamilton, ve skupině hraje na bubny, na které hraje už od dětství. Na kytaru hrají Dave Tirio a Tim Lopez, který jako jediný z Plain White T´s není z Chicaga. Poslední člen se jmenuje Mike Retondo a hraje na kontrabas.
Za dobu své existence vydali celkem 4 desky. Největším hitem byla píseň Hey There Delilah v roce 2007. Je pilotním singlem jejich poslední desky se jménem Every Seconds Counts, vydané v roce 2007 3. září. Toto album bylo jediné, které se rozhodli vydat i v Evropě. Předtím jim v roce 2005 vyšlo album All That We Needed. 3. července 2007 se Plain White T´s dostali na první místo v americké hitparádě Billboard právě se singlem Hey There Delilah a vydrželi tam skoro 4 týdny. V Evropě v mnoha zemích lidé stahovali hodně jejich placených downloadů. Dalšími oblíbenými singly hitparád jsou písně Hate a Take Me Away.
19.8.2008 vystupovali v Praze, v Rock Café. V září 2008 jim vyjde album s názvem Big Bad World.

Children Of Bodom

3. března 2009 v 21:13 | Krisík |  Children Of Bodom

Jít na rubriku Children Of Bodom


Historie a info:

Children of Bodom je finská metalová kapela z města Espoo.
Kapela byla založena v roce 1993 pod jménem IneartheD, ale později si na návrh nahrávací společnosti změnila jméno na Children of Bodom, odvozené z proslulých "bodomských vražd", které se udály u jezera Bodom v Espoo v roce 1960.
Tématem skladeb je většinou právě jezero Bodom, dále smrt a problémy v osobních vztazích. Zpěvák Alexi Laiho užívá chraplavě křičícího vokálu s často k nepoznání zkomolenými slovy, pročež je často považován za zpěváka s velmi špatnou anglickou výslovností, ačkoli ve skutečnosti mluví anglicky téměř plynně.Název vznikl z jedné příhody, která se stala v noci na 4.července roku 1960, kdy parta teenagerů (2 chlapci a 2 dívky) stanovali u Bodomského jezera. Během noci se přihnala "hrůzostrašná obluda s červenýma očima" a tři ze čtyř teenagerů takřka rozsápala drápy. Poslední, chlapec, který přežil, si v nemocnici na nic nevzpomněl. Tvrdil, že poslední co si pamatuje je, že ho srazilo auto. Od té doby se bodomská příšera objevila už jen jednou. Lidé z tamního okolí tvrdí, že tam stále je.

Zdroj: wiki, hudebniskpiny.cz

Můj blog bude slavit narozky

3. března 2009 v 21:10 | Krisík |  Myší Království
Rozhodla jsem se svému blogu k druhým narozeninám darovat nový kabátek. Chvilku se tu nebude nic dít, protože budu pracovat na rozcestníku apod. Taky mažu nepotřebné články (to Blo.cz nepromyslel, je to samé klik....klik....klik....klik....klik....klik...klik....

Doufám, že to bude rychlovka, zaím CUL8ER

Fall Out Boy

3. března 2009 v 20:46 | Krisík

Pokračovat► Rubrika Fall Out Boy


Historie a info:

Fall Out Boy je pop punková kapela z předměstí Chicaga, která byla založena v roce 2000. Skupinu tvoří Patrick Stump (hlavní zpěvák, kytarista), Pete Wentz(vedlejší vokály, basák, textař), Joe Trohman (hlavní kytarista) a Andy Hurley (bubeník).

Začátky (2002-2004)
Prvně vydala tato skupina v roce 2002 Split EP u nahrávací firmy Uprising Records. Zanedlouho v roce 2003 vydala své debutové album nazvané Fall Out Boy's Evening Out with Your Girlfriend opět u stejného labelu.

Během tohoto období kapela koncertovala v Chicagu a na jeho předměstích. Po vydání prvního alba natočili také první videoklip a to k písni Dead on Arrival, kde se nechali zastřelit. Tento klip poté pustili pouze pár lidem.Musím teda sem napsat že to nebyl moc dobrý klip takovej no..ted mají o dost lepší;-)

Bubeník Andy Hurley se ke kapele připojil až po vydání první desky a také ještě v roce 2003 stihli vydat už své druhé album, které neslo název Take This to Your Grave a vydali jej u nezávislého labelu Fueled by Ramen.

Vydali také pár písní, jednalo se o Grand Theft Autumn/Where is Your Boy a Saturday, které ze hrály už i v rádiích. Album obdrželo zlatou desku. Na toto album navázalo další EP album a DVD nazvané My Heart Will Always Be the B-Side to My Tongue. Byla to také poslední deska vydána u neznámé nahrávací společnosti.

V roce 2003 totiž podepsala skupina svou nahrávací smlouvu s Island Records.

From Under the Cork Tree (2005-2006)
V roce 2005 byla stabilita kapely narušena jelikož basista Peter Wentz se pokusil o sebevraždu a předávkoval se antidepresivními léky - lorazepanem. Později pro časopis Rolling Stone řekl, že byl fascinován sebevraždami Iana Curtise a Elliota Smithe. "Bylo těžké přemýšlet o tom a pochopit to, nemohu to nějak vysvětlit, jsem prostě narušený. Byl jsme zmatené dítě. Cítil jsme se jako Peter Wentz, ale vůbec jsem se jako Peter Wentz nechoval".
Píseň 7 Minutes in Heaven (Sedm minut v nebi) je právě o Petrově pokusu o sebevraždu.

3. května 2005 vydali Fall Out Boy své třetí album nazvané From Under the Cork Tree, které debutovalo v USA na devátém místě a v prvním týdnu se jej prodalo přes 70,000 kusů a později obdrželi dvakrát platinovou desku.

První singl z alba Sugar, We're Goin' Down se dokonce umístil na osmém místě Billboard Hot 100 a v hitparádě MTV TRL se dokonce dostal na místo nejvyšší.

Kapela obdržela i nominaci na Grammy Awards jako nejlepší nový umělec.

Infinity on High (2007)
Poslední vydané album Fall Out Boy dostalo název Infinity on High a vyšlo 6. února 2007. Albu předcházel veleúspěšný singl This Ain't Scene, It's an Arm Race, který poprvé předvedli v roce 2006 na American Music Awards. Videoklip měl pak premiéru 19. prosince 2006.
Na novém album Fall Out Boy spolupracovali i s Timbalandem.

Deska debutovala na prvním místě americké hitparády a jen v prvním týdnu se jí prodalo přes 260,000 kusů. Hit This Aint Scene, Its an Arm Race dosáhla v USA i ve Velké Británii na druhé místo, přičemž na Britských ostrovech to bylo doposud nejlepší umístění kapely v kariéře.

18. dubna 2007 se kapela vydala na turné, které skončilo 11. června 2007. Fall Out Boy také přislíbili účast na charitativním koncertu Live Earth, který byl 7. července 2007.

15. prosince 2008 vydali zatím poslední studiovou desku Folie à Deux. Název pocházi z francouzštiny a znamená "šílenství ve dvou" (pzn.aut. duševní nemoc). Texty na albu tentokrát naráží na dnešní pop kulturu a celkovou nechuť lidí pomáhat druhým. Z hudební stránky se Fall Out Boy s touhle deskou zase posunuli dále na žánrovém žebříčku, z pop punku (tomu se teď říká emo rock) do klasického roku okořeněného tóny smyčců a řadou hostujících umělců.

To, že sňatek a narození dítěte Petea Wentze ovlivnilo celkové vyznění skladeb, nemůže být pochyb. Jako první singl vypustili do světa píseň I Don't Care, kterou doprovází úžasně vtipný videoklip, přesně ve stylu kapely. Další skladba, která dostala tu čest stát se singlem, s názvem America's Suitehearts si pořádně rýpe do amerických celebrit a bulvárů. Podle zdrojů, by měl být další singl píšeň Tiffany Blews či What A Catch, Donnie. Nechme se překvapit.

Billy Talent

3. března 2009 v 20:40 | Krisík |  Billy Talent

Pokračovat: RUBRIKA Billy Talent

Vzorek:
Kdo se diví, že žeru Kowáka 1


Historie a info:


Benjamin Kowalewicz, Ian D'Sa, Jonathan Gallant a Aaron Solowoniuk. Tato čtyři jména známe spíš jako Billy Talent - kanadskou punk rockovou kapelu pojmenovanou podle hlavního hrdiny knihy a filmu Hard Core Logo od Michaela Turnera. Tito kanadští maníci útočí na naše zvukovody z rádií i televizních hitparád. V Čechách se nejvíce proflákli hity "Surrender" nebo "Fallen Leaves" z jejich aktuálního alba Billy Talent II, které vyšlo v roce 2006. Jak to s nimi ale bylo dřív? Kdy se členové potkali a jak se celá kapela vyvíjela?
Prvopočátky Billy Talentů sahají ještě do dob středoškolských studií jejích členů. Společně navštěvovali kanadskou střední školu "Our Lady of Mount Carmel", kde spolu Ben Kowalewicz s Jonathanem Gallantem založili kapelu "To Each His Own". Později k sobě přibrali ještě Aarona Solowoniuka a nakonec na soutěži talentů potkali Iana D'Sa, který tam vystupoval s jinou skupinou - ta však zanikla a tak se Ian přidal k "To Each His Own" a historie Billy Talent se začala pomalu ale jistě psát :)
Postupem času si hudebníci vymysleli nový, jednoslovný název své skupiny - přejmenovali se na Pezz a hráli směsici grunge a hip hopu. V roce 1994 vyšlo první společné album skupiny Pezz, které se jmenovalo "Demoluca". Další následovalo v roce 98 a jmenovalo se Watoosh! Tato deska byla vydána ve spolupráci se studiem Great Big Music.


Billy Talent - ilustrační foto Aby to ale nebylo tak jednoduché, v roce 1999 nastaly spory mezi dvěma existujícími skupinami Pezz. Kromě budoucích Billy Talent si totiž tento název vybrala i jiná kapela z Memphisu. Billy Talent se s kapelou Pezz z Memphisu chtěli nejprve soudit, nakonec však od svých plánů ustoupili a na začátku 21. století (konkrétně v roce 2001) se přejmenovali na nám již známé Billy Talent - tak se totiž jmenoval hlavní hrdina knihy (a následně i filmu) již zmiňované knihy Hard Core Logo od Michaela Turnera. Kromě nového názvu změnili hudebníci i svůj styl - začali hrát víc agresivnější, punk rockovou muziku a právě i díky této změně našli spoustu nových fanoušků.
S rostoucím úspěchem kapely a zájmem fanoušků se o skupinu začala zajímat i různá nahrávací studia a produkční společnosti. V roce 2001 pak vzniká nová smlouva mezi Billy Talent, Atlantic Records a Warner Music Canada.
Billy Talent - ilustrační foto Následují dvě nová alba Billy Talent (2003) a Billy Talent II (2006), která sklízejí velký úspěch u svých fanoušků a zároveň rozšiřují zájem o kapelu mezi posluchači. Za první album Billy Talent získali dokonce třikrát platinovou desku v Kanadě a několik ocenění (třeba Skokan roku na Juno Music Awards). Album Billy Talent II bylo dokonce tak úspěšné, že již za první týden se ho v Kanadě prodalo téměř 50 000 kusů, získalo už dvě platinové desky v Kanadě a jednu v Německu!
V Evropě mají Billy Talent nejvíce fanoušků v našem sousedním Německu, kam taky velmi rádi jezdí na koncerty. V roce 2007 dokonce vystupovali i u nás, ale zatím jen jako předskokani koncerty My Chemical Romance. Nyní kluci vydali nové DVD 666, které je již v prodeji a na kterém je záznam několika živých vystoupení (např. Brixton Academy z Londýna nebo německý Rock am Ring)

Ocenění, která Billy Talent získali:

ROKUDÁLOSTOCENĚNÍ
2004Juno AwardsNejlepší nová kapela roku
2004MuchMusic Video AwardsNejlepší videoklip v kategorii rock za klip Try Honesty
2004Casby AwardsNejoblíbenější nový singl (River Below) a nejoblíbenější nově vydané album (Billy Talent)
2005Juno AwardsKapela roku a Nejlepší album roku (Billy Talent)
2005MuchMusic Video AwardsNejlepší videoklip (River Below) a Nejlepší videoklip v kategorii rock za klip River Below
2007Juno AwardsKapela roku, Rockové album roku (Billy Talent II)
2007ECHO AwardsMezinárodní objev roku a Nejlepší rocková kapela roku
2007MuchMusic Video AwardsNejlepší videoklip roku (Fallen Leaves), Nejlepší rockový videoklip roku (Fallen Leaves) a Nejoblíbenější kanadská skupina dle hlasů posluchačů
Zdroje: WIKIPEDIA, www.billytalent.com a další zdroje z www.google.cz
www.billy-talent.cz

SLIPKNOTI V ČR!!!!

2. března 2009 v 15:50 | Krisík |  Aktuální dění... BULVÁR:-D
Ach, lidi, zrychlil se mi tep, přestože Slipknoty neposlouchám:-D teda jo, ale jen někdy:-DInfo o akci
Název akce:SLIPKNOT
Datum a čas akce:10.6.2009 19:00
Místo akce:Ostrava
Název sálu:ČEZ Aréna


Nabídka sedadel
Před přidáním vstupenek do košíku se musíte přihlásit

Cenová kategorieKategorie zákazníkaPočetCena za vstupenku
Jednotné vstupné/General AdmissionZákladní (Regular)
750,00 Kč
Staní u pódia/Standing front of StageZákladní (Regular)
895,00 Kč


V PRODEJI OD 24.2.2009


Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady.

AMERICKÁ DEVÍTIČLENNÁ ÚDERKA SE VRACÍ DO ČESKÉ REPUBLIKY! SVŮJ SVĚT ŠÍLENSTVÍ A HRŮZY PŘEDSTAVÍ TENTOKRÁT FANOUŠKŮM V OSTRAVSKÉ ČEZ ARÉNĚ! STĚŽEJNÍM MATERIÁLEM JEJICH KONCERTNÍHO PROGRAMU BUDE LOŇSKÁ NAHRÁVKA ALL HOPE IS GONE.
Když někdo kombinuje hutný a hodně temný metal s prvky hard core a starého punku, nebojí se do toho všeho ještě na pódium postavit za gramofony diskžokeje a ještě navíc si oblékne hororové kostýmy, pak to musí být jedině blázen.
Jenže americké kapele Slipknot tahle karta vyšla a navíc jim přinesla světovou popularitu.
Všechno to začalo v roce 1995. V městečku Des Moindes ve státě Iowa se dala dohromady partička lidí a společně založili skupinu s názvem Slipknot. Po roce zkoušení a hraní v zapadlých klubech si na vlastní náklady vydali svůj debut "Mate, Feed, Kill, Repeat". CD mělo jen 2000 kopií a Slipknot si jím získali pozornost několika vydavatelů. Nakonec podepsali smlouvu s Roadrunners records. Producent Ross Robinson jim pomohl a v roce 1997 začali nahrávat ve studiích Indigo Ranch v Los Angeles. Nějaký čas se kapela ještě přetvářela, aby nakonec zakotvila na devíti chlápcích oblečených v kombinézách a surrealistických maskách. Slipknot jsou DJ Sid Wilson, bubny Joey Jordison, basovka Paul Gray, bicí nástroje Chris Fehn, kytara James Root, sampler Craig Jones, bicí nástroje Shawn Crahan, kytara Mic Th ompson a zpěv Corey Taylor. Pro někoho je možná devět členů trochu moc, ale jak říká Shawn Crahan: "Celé tři roky jsme měli perfektní docházku na zkoušení. Všichni tam byli na čas, nikdo nikdy nechyběl. Naše hudba je tak závislá na každém členu, že kdyby chyběl jediný člověk, třeba i DJ, už by to nebylo ono. I ty nejmenší věci dělají skladby takové, jaké jsou."
Můžeme mu dát jen za pravdu. V roce 1999 vydali tito trochu potřeštění hudebníci CD "Slipknot" a tím odstartovali tu hrůzu a šílenství, co kapelu doprovází . Alba SLIPKNOT se prodalo víc jak 2,5 milinonů nosičů a to znamenalo platinovou desku. Pro producenta Rosse Robinsona vůbec první. Po dvouletém vystupování na Ozzfestu, různých festivalech a koncertování v mnoha zemích světa vyšlo jejich další album s názvem "Iowa". Toto album je mnohem tvrdší a temnější než to předchozí.
Rozporuplné reakce vyvolala další nahrávka "Vol.3: (Th e Subliminal Verses)", kterou produkoval Rick Rubin. Slipknot ji představili v roce 2004 na živo v České republice v rámci předskakování Metallice a jejich výtečný koncertní set byl přijat s nadšením.
V roce 2008 Slipknot vydali své již čtvrté album nazvané All Hope is Gone, které je už platinové v USA, Austrálii a Japonsku. Po vydání alba se kapela vypravila na světové turné, které letos zavítá i do České republiky. S novou nahrávkou přišla i změna masek a kostýmů. Jejich živé show jsou pověstné!

Susedia!!!

1. března 2009 v 14:05 | Krisík |  Literatura a film
Můj neoblíbenější seriál:-)