Billy Talent

3. března 2009 v 20:40 | Krisík |  Billy Talent

Pokračovat: RUBRIKA Billy Talent

Vzorek:
Kdo se diví, že žeru Kowáka 1


Historie a info:


Benjamin Kowalewicz, Ian D'Sa, Jonathan Gallant a Aaron Solowoniuk. Tato čtyři jména známe spíš jako Billy Talent - kanadskou punk rockovou kapelu pojmenovanou podle hlavního hrdiny knihy a filmu Hard Core Logo od Michaela Turnera. Tito kanadští maníci útočí na naše zvukovody z rádií i televizních hitparád. V Čechách se nejvíce proflákli hity "Surrender" nebo "Fallen Leaves" z jejich aktuálního alba Billy Talent II, které vyšlo v roce 2006. Jak to s nimi ale bylo dřív? Kdy se členové potkali a jak se celá kapela vyvíjela?
Prvopočátky Billy Talentů sahají ještě do dob středoškolských studií jejích členů. Společně navštěvovali kanadskou střední školu "Our Lady of Mount Carmel", kde spolu Ben Kowalewicz s Jonathanem Gallantem založili kapelu "To Each His Own". Později k sobě přibrali ještě Aarona Solowoniuka a nakonec na soutěži talentů potkali Iana D'Sa, který tam vystupoval s jinou skupinou - ta však zanikla a tak se Ian přidal k "To Each His Own" a historie Billy Talent se začala pomalu ale jistě psát :)
Postupem času si hudebníci vymysleli nový, jednoslovný název své skupiny - přejmenovali se na Pezz a hráli směsici grunge a hip hopu. V roce 1994 vyšlo první společné album skupiny Pezz, které se jmenovalo "Demoluca". Další následovalo v roce 98 a jmenovalo se Watoosh! Tato deska byla vydána ve spolupráci se studiem Great Big Music.


Billy Talent - ilustrační foto Aby to ale nebylo tak jednoduché, v roce 1999 nastaly spory mezi dvěma existujícími skupinami Pezz. Kromě budoucích Billy Talent si totiž tento název vybrala i jiná kapela z Memphisu. Billy Talent se s kapelou Pezz z Memphisu chtěli nejprve soudit, nakonec však od svých plánů ustoupili a na začátku 21. století (konkrétně v roce 2001) se přejmenovali na nám již známé Billy Talent - tak se totiž jmenoval hlavní hrdina knihy (a následně i filmu) již zmiňované knihy Hard Core Logo od Michaela Turnera. Kromě nového názvu změnili hudebníci i svůj styl - začali hrát víc agresivnější, punk rockovou muziku a právě i díky této změně našli spoustu nových fanoušků.
S rostoucím úspěchem kapely a zájmem fanoušků se o skupinu začala zajímat i různá nahrávací studia a produkční společnosti. V roce 2001 pak vzniká nová smlouva mezi Billy Talent, Atlantic Records a Warner Music Canada.
Billy Talent - ilustrační foto Následují dvě nová alba Billy Talent (2003) a Billy Talent II (2006), která sklízejí velký úspěch u svých fanoušků a zároveň rozšiřují zájem o kapelu mezi posluchači. Za první album Billy Talent získali dokonce třikrát platinovou desku v Kanadě a několik ocenění (třeba Skokan roku na Juno Music Awards). Album Billy Talent II bylo dokonce tak úspěšné, že již za první týden se ho v Kanadě prodalo téměř 50 000 kusů, získalo už dvě platinové desky v Kanadě a jednu v Německu!
V Evropě mají Billy Talent nejvíce fanoušků v našem sousedním Německu, kam taky velmi rádi jezdí na koncerty. V roce 2007 dokonce vystupovali i u nás, ale zatím jen jako předskokani koncerty My Chemical Romance. Nyní kluci vydali nové DVD 666, které je již v prodeji a na kterém je záznam několika živých vystoupení (např. Brixton Academy z Londýna nebo německý Rock am Ring)

Ocenění, která Billy Talent získali:

ROKUDÁLOSTOCENĚNÍ
2004Juno AwardsNejlepší nová kapela roku
2004MuchMusic Video AwardsNejlepší videoklip v kategorii rock za klip Try Honesty
2004Casby AwardsNejoblíbenější nový singl (River Below) a nejoblíbenější nově vydané album (Billy Talent)
2005Juno AwardsKapela roku a Nejlepší album roku (Billy Talent)
2005MuchMusic Video AwardsNejlepší videoklip (River Below) a Nejlepší videoklip v kategorii rock za klip River Below
2007Juno AwardsKapela roku, Rockové album roku (Billy Talent II)
2007ECHO AwardsMezinárodní objev roku a Nejlepší rocková kapela roku
2007MuchMusic Video AwardsNejlepší videoklip roku (Fallen Leaves), Nejlepší rockový videoklip roku (Fallen Leaves) a Nejoblíbenější kanadská skupina dle hlasů posluchačů
Zdroje: WIKIPEDIA, www.billytalent.com a další zdroje z www.google.cz
www.billy-talent.cz
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama