Dave Matthews Band

27. března 2009 v 17:52 |  Dave Matthews Band

Jdi na rubriku Dave Matthews Band →→→

  • O kapele
  • Foto kapely
  • MP3
  • Videoklip "Big Eyed Fish"
  • Pro playlist klikni sem

Dave Matthews Band (někdy zkracuje na DMB) je americká rocková kapela vznikla v Charlottesville ve Virginii v roce 1991. Zakládajícími členy jsou zpěvák-písničkář a kytarista Dave Matthews, basista Stefan Lessard, houslista Boyd Tinsley a bubeník Carter Beauford. Saxofonista LeRoi Moore, zakládající člen, byl součástí kapely až do své smrti v srpnu 2008. Jeho místo je v současné době obsazena Jeff Coffin, z Béla Fleck a Flecktones slávy. Se členy kapely, kteří mají své kořeny v rozdílných žánrů, včetně jazzu, klasické hudby, druh hudby, a "Afro-beat", kombinace každý člen vytváří zvuk, který získal jejich fanoušků z různých čtvrtí.

Kapela není jen držitel několika ocenění Grammy, ale byla oceněna NAACP předsedou Cenu za řešení problémů z boje za rovnost, životní prostředí, školství, rasová tolerance a AIDS povědomí

Tento pás je známý pro své každoroční letní celostátní turné s dlouhým improvizačními ztvárněními jejich písní doprovázených videi se složitou choreografii a osvětlením. Mají prodáno přes 31 milionů tiketů ve Spojených státech samotných, čímž se umístili v Top 100 nejvíce prodávaných hudební vystoupeních všech dob.


Stáhni songu v mp3:Get a playlist! Standalone player Get Ringtones!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama