Latafia

5. března 2009 v 20:04 | Krisík

Jdi na rubriku LATAFIAPOZOR!!! TAHLE KAPELA (NEU)STÁLE HLEDÁ ZPĚVÁKA!!!

Histore a info:

Právě zde - v Uherském Hradišti - někdy koncem roku 2002, rozhodila své tvůrčí semínka mladá začínající hudební trojice, snažíce se předcházet rutinní mezipanelákové nudě sídliště Východ. Vedle všelijakých sídlištních všeléku rozpoznali tito tři výrostci významný životabudič právě v hudbě.

Zde jsou jejich jména:

Lukáš Schröder
Tomáš Jančařík
Luboš Ševeček

... a toto je velmi stručná historie plodů jejich spolupráce.

Jako trojice se poprvé sešli u Lukáše doma, koncem září roku 2002, ještě všichni jako hráči
na španělské kytary. Lukáš i Luboš prošli stejnou kytarovou školou pod taktovkou pana profesora Aloise Menšíka, kdy Lukáš pokračuje ve studiu po absolvování základní docházky i jako člen věhlasného kytarového souboru Moravia Guitar Consort. Tomáš je velmi zručný samouk. Čas trávený při společných jamech dal popud k prvnímu zachycování ,,zvuků" na magnetové pásky (pečlivě uchovány pro budoucí sběratele) a sebevědomějšímu postoji k budoucnosti celého seskupení.


Možnost hrát ve zkušebně se o ně zcela náhodou otřela na ulici začátkem zimy 2002 v podobě nabídky od místního zvukaře - elektrotechnika pana Tyla. Prostory starého zanedbaného domu s číslem popisným 136 v nyní už kultovní hudební ulici Kordon se tedy staly pro naše tři nadšence vysněným hudebním doupětem a univerzálním útočištěm.

Touto dobou se stává Luboš definitivně baskytaristou. Technické vybavení kapely je ovšem velmi slabé. Novými členy, kapela se pojmenovala názvem ,,Nehty", se postupně stávají: bubeník Martin Zlámal a zpěvačka Petra Kubáčková (nyní CHAOS IN HEAD). Rok 2003 představuje pro kapelu velmi plodné období a hudební playlist se rozšiřuje o nové songy.

Některé zvukové záznamy, například samotným Lukášem nazpívaná písnička Makovice, jsou i dnes co se samotného sdělení týče nesmírně zajímavé (záznamy jsou opět pečlivě uchovány pro budoucí sběratele). Petra se i přesto, že jsme s ní strávili několik vroucích chvil, v kapele ohřála jen několik měsíců. Roku 2003 jsou prostory zkušebny vyklizeny.
Nemožnost sehnat náhradní zkušebnu grupu vnitřně rozkládá a tak se opět uchyluje ke sklepnímu hraní. Luboš v těchto těžkých časech zkouší a koncertně hraje s kapelou Head Injury, kde se setkává s kvalitním bubeníkem Františkem Elfmarkem.
Po načerpání nových sil se koncem léta 2004 opět pod rouškou šťastných náhod vrací kapela Nehty na Kordon do starého baráku s číslem popisným 136. Výrostci se opět setkávají pouze ve starém složení: Lukáš, Tomáš, Luboš a nezbývá jím nic jiného než hrát, hrát a hrát.

Zcela novým impulzem pro kapelu se stává bubeník František Elfmark, který po pár namlouvacích rituálech přijal koncem roku 2004 nabídku a obohatil grupu svou svěžestí a zkušeností. Nově vznikající songy v tomto složení chytají energičnost a větší strukturní složitost. Za všechny snad promluví song: "Moderní člověk". Kapela se přejmenovává na LATAFIA. Františkem se tvůrčí kruh souboru snad konečně uzavírá. Jelikož dům na Kordonu bylo nutné opustit, kapela se spojuje se spřátelenou kapelou YOUR CHOICE a využívá nabídky zkoušet v prostoru KD Sady. Kapela již 2 roky hledá zpěváka, ale i přesto, že to již par lidí zkusilo (za což jim děkujeme) se to stále nedaří. Po nazkoušení asi 6 věci jsme se tedy rozhodli o zásadní krok a to nahrát písně v profi studiu UNART a dostat se do povědomí lidí krom i jiného tak i hraním živých koncertů.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Ponižující blok: Který člen Latafie je nejsexističtější, nejgeniálnější, nejkrásnější a nejdokonalejší?

Lukáš
Všichni, bez rozdílu
Tomáš
Šmarjá, ani jeden.
Luboš
Elfan
Sámer

Komentáře

1 Samík♥♥♥ Samík♥♥♥ | Web | 24. března 2009 v 16:45 | Reagovat

já vím kike, stejne budou mít u tebe někteří protekci:-D

2 admin admin | 24. března 2009 v 19:30 | Reagovat

tvoje štěstí že jsem to nepochopila

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama