Emo

Emo sraz v Brně. Žiletky neměli. Ondra v akci.

4. července 2008 v 13:05 | Administrátor

Ondra to bere do ruky!!! Hua!!! :-D

V Brně měli sraz EMO lidé. Žiletkou se neřezali

Brno - EMO kultura patří do jejich života, stejně jako jiné věci. Tvrdí, že jsou lidé s city a vlastním názorem, kteří se chtějí odlišit od stáda.
Ondřej Kubík je osmnáctiletý mladík, který za pár týdnů dostane výuční list. Bude instalatérem. V životě se prý této profesi věnovat nebude. Má totiž křehkou duši a chce studovat uměleckoprůmyslovou školu v Praze. Jeho nitro je plné emoci a možná právě proto vede v Brně komunitu lidí, kteří vyznávají EMO kulturu. Tedy styl, který s sebou stáhl stovky velmi mladých lidí. Některým ještě není ani patnáct let. Na sobotu si naplánovali EMO lidé sraz na brněnském náměstí Svobody. Přišlo jich méně, než do mariáše. Jen tři. Dvě EMO holky a jeden EMO kluk.
"EMO, to jsou emoce. Lidé, kterým se EMO líbí, dokáží vyjádřit své pocity na sto padesát procent," říká osmnáctiletý mladík, který setkání vyznavačů EMO kultury v Brně zorganizoval. Má delší černočerně obarvené vlasy učesané na patku. To je jeden z průvodních znaků módního trendu EMO. Patří k němu také oblečení, v němž dominují dvě základní barvy. Růžová a - jak jinak - uhlově černá. "Vlasy mi barví maminka. Vydrží to zhruba měsíc. Když je ale škaredé počasí, musí se barva obnovit už za dva týdny," usmívá se Kubík.

Sebepoškozování je nesmysl

Přestože módní styl EMO mládeže není žádnou převratnou novinkou, dal o sobě slyšet před pár měsíci. Objevily se totiž zprávy, že EMO lidé mají sklony k sebepoškozování. Prostor této subkultury, kterou vzali za svou skuteční - náctiletí, se podle psychologů stal útočištěm mnoha psychicky labilních a nespokojených jedinců. "Společnost je zkažená a nemravná. Svět nás nemá vůbec rád. My nemáme rádi svět," hlásají "emaři" na svých internetových blozích.
Trojlístek EMO lidí, který se v sobotu sešel v centru Brna, ovšem nařčení odmítá. "S řezáním do rukou a podobnými nesmysly přišla jakási Hanička XXX. Vymyslela si kachnu, kterou dala na internet. Média si její recesi špatně vyložila. Sebepoškozování nemá s EMO nic společného," tvrdí čtrnáctiletá Kateřina, která si nechává říkat Cathy CaSsie. Podle ní jsou EMO lidé hlavně ti, kteří mají hluboké city a vlastní názor a chtějí se nějak odlišit od stáda. "Například když jsem šťastná, skáču dva metry do stropu," poznamená školačka.
Velké srazy pořádají vyznavači EMO pravidelně v Praze. Schází se jich tam až několik stovek. V Brně je ortodoxních vyznavačů EMO asi padesát. Jejich stáří je od čtrnácti do osmnácti let. Následníků, kteří se k nim brzo přidají, už prý mají několik dalších desítek. Jejich líheň je v základních školách.
Podle skutečných "emařů" jsou to však jen obyčejní pozéři. Místo skutečných emocí a prožitků preferují právě své sebepoškozování a sklon k sebevražedným úmyslům. "Skuteční EMO lidé jsou druh na vymření. Například v Praze už je emařů málo a téměř tam úplně vymřeli," upozorňuje šestnáctiletá Lucie z Prahy. Na sraz EMO lidí nepřijela jen kvůli povídání s jinými "emaři". Ve skupině EMO si totiž našla svou lásku. Ondřeje Kubíka.
Zdroj: www.denik.cz Atlas.cz neručí za obsah diskuzí. Já taky ne:-D

Můj velký EMOcionální projekt

3. července 2008 v 16:04 | Administrátor

Hromadná zpráva!!!!!

Do svého nového příběhu "Máma má EMO" :-D
Ve zkratce: Je to o novinářce, která trochu dělá report o tom, co se děje emařům. Páč tahle část lidu přežívá kvůli mezohlednosti druhých:-D
V tom příběhu se objevovalo v novinách tolik stížností, že se nedalo to ututlat. Slečna Lýdie se přes svého pětiletého synáčka dostala do kontaktu s tolika emaři, že z toho byl sólokapr, jako hrom.
PROTO: Do této story bych chtěla sehnat lidi, kteří mají s tímto tématem co dočinění.
NEZAJÍMÁ MNĚ, JAK EMAŘE NENÁVIDÍTE A JACÍ SJOU TO ŠMEJDI, PONĚVADŽ NA TOHLE
JSOU TU STOVKY ODKAZŮ!
Chci jen sesbírat zážitky, kdy si emaři zažili své jenom proto, že je někdo nemohl ani cítit.
Respektive pro ty, co vypadali jako emo a dopadli podobně.
Piště na: applepie@email.cz
Dík, Kris

EMO stránky:-D Kubišku, Sosáku, nebijte mňa

7. května 2008 v 11:57 | Applepie
Jsem našla náhodou. Už sjem se registrovala, i když nejsem ímou. Klik.
Jo a česká definice, to zase budu otravná.. vycucnu:-D
Spousta dnešních "Emokids" se mylně domnívá, že Emo je (jak jsem se dočetla v mnoha blozích, které právě tito lidé založili), o tom, jak se co nejlépe pořezat žiletkami popř. méně často noži a obliknout si pruhovaný hadry a načesat patku a tvářit se jak vyvrhelové společnosti.. Je toho tam určitě mnohem víc,však si to můžete samy přečíst, ale tohle je takový můj stručný souhrn toho všeho co jsem se o tom z blogů dočetla. Já osobně si ale myslím, že je pravda úplně jinde.. Proto jsem se začala ptát různých lidi, co je podle nich Emo, jak vzniklo a jaké bylo původně než se z něj stalo to co je to teď..Ztráta času opakovat že?! My víme, o čem je Emo teď..Ale i tak zopakuji!! Emo je dnes především o komerci!!

Tedy asi začneme, jak Emo vzniklo.. Emo vzniklo někdy v 80. letech nejspíše v 84.roce, kdy kapely jako např. Rites Of Spring, Embrace, One Last Wish, Husker Du, Dag Nasty a další, začali hrát hudbu, kterou někdo nazval Emo. Takto pojmenováno to bylo zřejmě kvůli tomu, že do hudby začali dávat veškeré emoce...Od toho slovo Emo = emoce..

Dnes už se asi těžko dozvíme, kde se vzalo Emo, jako styl oblékaní, jednoduše si lidi začali šít svoje vlastni hadříky - DIY (Do It Yourself), takřže dnešní Emokids, který si kupují hadříky v nejdražších obchodech jsou ztraceni xD..

Emo jako hudba se stala postupem času záležitostí odborníka, protože odnoží, které Emo jako takový obsahuje je strašně moc, rozdělíme si to tedy na Emo do punku a Emo, který tíhne k metalu, takové ty "oldskulovky" jako Fugazi apd. nikdo ani nezná.. Ja osobně taky ne xD. No a z této odnože začali vznikat "masakry" jako Emo Violence spíše Undergroundova muzika pro par vyvolených, kteří to poslouchají.. Z českých kapel to je třeba El Greco a hodně podobný tomuhle je emocore jako jsou např. Kaospilot.Emo metalových odnoží je strašně moc a kapel ještě více.. Třeba metalcore - Blessthe Fall, potom jak par lidi říká "pop metalcore" protože jsou to proflaklý kapely jako Alesana, kde proste už prý jde víc o to, jak se prodrat úplně nejvýš. Tvrdší než Metalcore je Hardcore říkejme tomu takový ty masakry co pro normální smrtelníky nemají melodii.... Takových neurčitých kapel jako Madball a Walls Of Jericho (tje něco mezi metalcorem a hardcorem) je spousta, ale ty tvrdší už by se ani neměli házet moc do Emo jako takového protože s metalem Emo už tolik nesouvisí jako právě s punkem.
A dostáváme se k takovým kapelkám typu Taking Back Sunday a MCR, jejichž priorita je zaujmout a přitáhnout co nejvíce mladých lidi. Říká se jim ovšem hodně často Emo ale hodnoceno je to spíše jako poprock nebo pop punk ale někdy ani to ne jako třeba kapela Panic At The Disco je klasický pop, i když si můžete myslet že vypadají jako "emo".

A to je pravě častá chyba dnešních emokids, kteří si mysli o každé kapele, která má kapánek "tajemnou" image a trochu uřvanější songy, že jsou emo a tvrdí to aji přes to že ta kapela si to o sobě vůbec nemysli..Lidi si na tom jednoduše hodně ujíždí ale Emo to není a nebude!! Emo v dnešní době znamená mít prostě patku a řezat se a o ničem jiným už to dnes není.. Ale co bylo původní Emo?? Emo je subkultura. Uznává tedy jakýsi životní styl a názory. Chce ovlivnit společnost, aby se chovala etičtěji a humálněji - hlavně potom vůči zvířatům a přírodě jako takové. Proto se zajímá o politiku, ekologii a morální zásady. A i proto je zde snaha stát se sXe ( SxE ), což znamená " straight edge " - žádné drogy, tabák, alkohol (někdy třeba i kofein) a hlavně být veganem či vegetariánem. Takže je tu fakt pochybnost, že každý člověk teda skoro každý, co si o sobě myslí a považuje se za ,,EMO'' je vegetarián. I když v dnešní době si na to aji hrajou jen aby dokázali, že jsou Emo.xD

Také je tu samozřejmě silný " kult " DIY (nebo-li "Do It Yourself"), který spočívá ve vyrábění si různého oblečení, doplňků a pod. různými technikami, jak jsem psala už ze začátku. Prostě je to snaha být, co nejméně závislý na konzumní společnosti, což je v undergroundu vcelku předpokládaná záležitost.. Tito lidé ale právě hodně poslouchají HC (pro ty zpomaleny to je zkratka hardcoru ne hokejového klubu xD..heh smějte se ale aji s tím už sem se setkala) Bohužel s tím původním Emem nemá tohle EMO už moc společného. Jednoduše už se to posunulo někam dál. Něco jako Punk z 80.let, který už taky je teď je něco jiného. Až přejde tahle vlna zase se to usadí a bude to tolerovaný, tak jako je právě teď punk....
Lidi taky poslouchají Indie rock který je spojený s Emem. Je to takový undergroundový popík, jsou to povětšinou anglicky kytarovky.

Takže teď Vám nakonec můžu říct úvahu o tom, že dnešní Emo znamená patka, hvězdičky ,lebky, srdíčka, žiletky,proužky atd...Ale zas proč ne?! Je to teď taková móda, která za pár měsíců přejde. Dnešní Emo je pro lidi hodně silná záležitost. Myslí si asi, že se za něj můžou schovat se svými problémy a můžou říct "já sem pořad smutný, jsem emo"..a takový ty kecy...jako řezáni žil atd., i když řezání nemá s původním Emem nic společného..Dříve to bylo přisuzováno k Dark Stylu jako Goth a podobný, teď se to přisuzuje k Emo stylu... To je tak všechno k hudebnímu stylu Emo, který má kořeny v Hardcoru...

Heh lidi přeberte si to jak chcete..Já po Vás ani nechtěla abyste to četli xD Pááá Punkie xD
Zdroj: www.emo.tym.cz
A nejsem emo. A neserte mě.

Jak být zaručeně emo :-)

9. října 2007 v 15:11 | Copy From http://geath-angel.blog.cz
Mohli by jste mi napsat EMO abecedu?
Poradit co EMO smí a nesmí?
Může emo kourit trávu?
A muze vubec neco kourit?!?!
Muzou soulozit, nebo jen s pruhovanym kondomem?
cim se mam jako emo rezat ziletkou na modeli normalni ziletkou nebo staci plechovka odcoca coly?
kdyz mi narostou fousy, mam si je cesat nahoru aby mi zakryly druhy oko?
na jakou stranu si mam cesat patku?
a na konec...
cim mam primet vlasy aby drzely tak, jak maj gelem, voskem, lakem nebo si mam udelat kovovou konstrukci a sundat ji az vlasi budou drzet na spravnym miste?

PS: muzu psat PS?
a muzu mit stejnou prezdivku nebo si mam dat nejakou jinou?
drahý harry,
prílis mnoho otázek a málo prostoru na odpoved.doporucuji ti koupit si EMO prirucku spravneho EMO chovani, EMO oblikani a EMO zasad.poohlédni se po ní v nasem EMO shopu a pokud ji zde nenaleznes hledej v nejblizsím EMO knihkupectví.
AŤ ŽIJE IRONIJA!!!

Emo dnes... ze slovníku, tak mňa nebijte!

20. září 2007 v 16:52 | Applepie
Móda a kultura
Jako emo jsou označovány dva různé styly oblékání. První vychází z "indie emo" scény devadesátých let, a má vazby na indie rock a punk rock. Zahrnuje oblečení obnošeného vzhledu, typicky v khaki barvách. Trička bývají menší, s potiskem ve stylu osmdesátých let. Tašky a batohy bývají zdobeny špendlíky a odznáčky různých kapel.
Druhý populární styl je tmavší a vyznačuje se narovnanými vlasy obarvenými na tmavo (typicky černou, červenou, nebo nějaký nepřirozený odstín tmavé barvy). Muži nosí upnuté kalhoty, obvyklý je piercing rtů či obočí a tmavý makeup (u žen i u mužů; nejvýraznější je černá tužka na oči, ale vyskytují se i červené oční stíny). Častým doplňkem jsou brýle s tlustými tmavými obroučkami, které občas nosí i jedinci kteří brýle nepotřebují.
Oblíbenou obuví jsou kotníčkové tenisky nebo skate boty.
Přestože "emo" označuje jak oblékání a postoje fanoušků emo scény, tak i původní hudební styl, jsou od sebe tyto dva významy značně vzdáleny. Emo jako hudební styl dlouho předchází slangovému označení "emo". Současně je mnoho dnes aktivních hudebních skupin označováno jako "emo" zhusta jen proto, že se jejich styl oblékání shoduje s významem slangového výrazu.
Častým stereotypem je asociace ema se sebepoškozováním, zejména pak podřezáním zápěstí, což může být do značné míry způsobeno "emo" texty, které o sebepoškozování nezřídka mluví.

[editovat] Emo jako urážka

Výraz "emo" je v posledních letech také používán na Internetu jako urážka, vztahovaná na jedince jevící se jako psychicky labilní nebo rozebírající své osobní životy na veřejných diskusních fórech. "Emo" také bývá používáno k označení depresivních pocitů. "Emo" styl je také často spojován se sebepoškozováním a sebevraždami, které jsou častým tématem písní od "emo" interpretů[1] a také příspěvků na blozích a diskusních serverech navštěvovaných lidmi hlásícími se k tomtuto stylu.

Emo historie a jeho původ

20. září 2007 v 16:51 | Applepie
Tento článek nebo jeho část obsahuje informace, které nejsou ověřené. Jste-li s předmětem článku dostatečně seznámen, opravte, prosíme, nepřesnosti a doplňte prameny (literaturu apod.), které dokládají uvedená tvrzení.
Od poloviny osmdesátých let byl výraz emo používán výhradně pro hudební styl inspirovaný tehdejší washingtonskou scénou. Když se hudba koncem devadesátých let dostala do povědomí širšího publika, začalo slovo nabývat dalších významů.
Původ výrazu samotného je nejasný. V roce 1985 členové skupiny Rites of Spring poznamenali v interview pro časopis Flipside, že je někteří fanoušci začali označovat jako "emo", údajně podle emocí, které skupina ukazovala při svých vystoupeních. V následujících letech bylo "emo" vnímáno jako zkratka z "emotive hardcore", či "emotional hardcore", čímž byl tehdy druh hudby označován.
V dnešní době je slovo emo používáno v širším významu, a je často považováno za zkratku slova "emotivní". Po roce 2000 začaly hudební skupiny jako Dashboard Confessional popularizovat dramatičtější a osobnější "emo" styl, jehož texty daleko více oslovovaly teenagery, poprvé zakoušející životní a vztahovou frustraci.
Spolu s tím začala být hudba známější, a "emo" začalo být okolím používáno jako termín pro přehnané melodrama či ublíženost. Na fanoušky pak často mířily věty jako "nebuď tak emo" či "vzmuž se, emo děcko" vyjadřující dojem, že se berou příliš vážně.
Když začala velká vydavateství zařazovat skupiny jako "emo", postupně se sjednotily i zpočátku různé styly jejich prezentace. S tím začal být s emo spojován styl skupin jako My Chemical Romance, The Used, Hawthorne Heights nebo Taking Back Sunday, a to včetně černého líčení očí a dlouhých vlasů, zakrývajících oči, i když ti už mají s prapůvodním emem jen málo společného.

Reakce na nechutný komentář nějaké L.

12. září 2007 v 15:40 | Applepie
Dokážu pochopit odpůrce. Ale... proč tak drsně?! Kurzíva psala ona, v závorce a závěr můj koment...)

Jste úplný hovada... (Tak zaprvé, Nikdo tu není hovado, dítě!)
když se chcete zabývat tím proč se víc trápit a proč se ničit... (ty se taky zabýváš kravinama, třeba mým blogem).
Taky nemám a nikdy jsem neměla život jednoduchej, ale nechci aby mě někdo litoval a abych se jen zbytečně trápila... (kdybys nechtěla aby tě nikdo litoval, tak se tu nevykecáváš).
Prostě se raduju z maličkostí a ono to stačí... (My se taky radujeme z maličkostí. Ale i ten, co má deprese se někdy raduje. Každý se někdy raduje. A někdo nemá ani ty maličkosti, když na něj každý sere).
Nechápu ty, kteří si chtějí hrát na to že je musej všichni litovat, že jen oni jsou ti, kterým je na tomhlesvětě nejhůř, že jiným hůř být nemůže...(Tak bacha to nikdo neřekl, milé dítě).
A přitom je trápí jen banality, který pramení z rozmazlenosti, že vždy musí mít vše co chtěj... (chtít pochopení a nebýt sám, je rozmazlenost? A to není rozmazlenost, chtít nové hadry, vyžívat se ve značkách, a předstírat, že dospělí jsou vždycky špatní, a jenom vrstevníci jsou milí a poslušní, he?!)
Je to blbost! Kdo se chce cítit líp, tak to v poho dokáže! (Dokáže. Jenom to chce čas! A ten je dlouhej, v tomto případě...)
A nikdy nikdo nemůže mít úplně všechno kdy si vzpomene... (to je pravda. Ještě nějaký dotaz?!)
A Lásku, tu si člověk nevynutí, ani nevyvzteká, a taková by stejně nestála za nic!!! (My víme. Proto si ji nevydupáváme. Uvědomujeme si to.)
Jo a ještě si ubližovat? (kouření je taky ničení sama sebe, fet taky, chlast taktéž. A směje se kvůli tomu někdo? nesměje. Spíš k němu má úctu)
No tak to jste ubožáci!!! (Nápodobně, puso!)
A ještě něco.
Ti, co si myslí, že být "emo" znamená pořád fňukat, řezat se, nadávat, jak je život zlej, tak jsou na omylu.
Ti, co si myslí, že jsou to slaboši, zase nemají pravdu. Jsou jenom víc vnímaví a dávají emoce víc najevo. Dneska lidi kecaj, pomlouvaj se, dělaj na sebe andělský ksichty, jenom kvůli svpkí kariéře, a aby je všichni milovali. Nedokážou říct svůj názor. Emokids patří k té "menšině" (jako že je jich málo :-D) a falešné lidi... alespoň já nesnáším.¨
A že je jich v mém okolí několik.
Víte, že mě milujete
Applepie
 
 

Reklama
Reklama