Psychologie

Popis temperamentu pro laiky:-D

1. března 2009 v 0:32 | Krisík
Samo se vysvetlujici charaktery:

- Jsem presvedceny, ze zustanu optimista po cely zivot.
- Myslim, ze zustanu pesimista cely zivot.
- Zda budu fatalista i za deset let ? Zivot ukaze.
- Neni pravda, ze jsem neustale oportunista. Kdyz se to nehodi, nejsem.
- Rikate, ze jsem skeptik? No, nevim...
- Jak vy muzete vedet, kto je tu arogantni!
- Kdo rika, ze jsem paranoik?! A proc to o mne rozsiruji?!!!!!
- Ze jsem flegmatik? Mne to neva...
- Gdo je tu debil, ty k*k*t !!!


Pro blbé vysvětlivky

optimista: člověk se sklonem vidět a posuzovat věci z lepší stránky

pesimista: opak optimisty

fatalista: člověk věřící v osud

opurtunista: kdo se bezzásadově přizpůsobuje okolnostem, bezohledně využívá příležitosti

skeptik: nedůvěřivý, pochybovačný člověk; stoupenec skepticizmu

arogantní: pyšný, namyšlený, nadutý, svévolný, nadřazený, domýšlivý, nedoceňující a přehlížející ostatní lidi

paranoik: bláznivě přehánějící člověk (ve špatném slovasmyslu), vztahovačný,

flegmatik: člověk klidný, pomalejší, málo vzrušivý

Lennonova sladká slůvka

29. prosince 2008 v 17:17 | Krisík

A tak klik na Celý článek... hlodala jsem troškůůů

Psychotest osobnosti!!!!

7. prosince 2008 v 0:27 | Krisík
Tohle doporučuju!!!
Vyšlo mi, že jsem ve zralé vyrovnané dospělosti, se skluzem k mladšímu školnímu věku:-D

Moderní učitelka

30. listopadu 2008 v 17:40 | Krisík
Tohle jsem našla na Lamer.cz:-D

<a> Hele, dostali sme dneska opravenou písemku z češtiny. Když sme jí minulej tejden psali, tak si všimla, že si to asi hledam na netu na mobilu. No, takže moje odpovědi protahla vyhledávačem...
<b> :-D takže si tu písemku dostal v podobě pyré?
<a> Ne. Dopsala mi k některejm odpovědím komentáře. U jednoho sem neměl nic, tak napsala "I toto lze vygooglit". U obsáhlých odpovědí obecně napsala "není nad wikipedii". Pak něco o Komenskym, co sem nestih, napsala: "Bylo tam příliš mnoho textu?"
<b> nevěřim kecáš máš foto? upni mi to někam :-D


http://i33.tinypic.com/27yubya.jpg

"Ten pravý"

19. listopadu 2008 v 18:10
- Miluj muže, ktery ti neříka, ze jsi "sexy", ale že jsi "krásná".
- Toho, který ti zavolá zpátky, když jsi ty položila.
- Toho, který zůstane vzhůru jen proto, aby tě viděl spát.
- Toho, který líbá tvé čelo.
- Toho, který tě chce ukázat celemu světu, i když nejsi zrovna miss.
- Toho, kterému je uplne jedno, jestli jsi casem ztloustla nebo zhubla.
- Toho, který tě před svými přáteli vezme za ruku.
- Čekej na toho, ktery ti neustale bude říkat, co pro něj znamenáš a že je dítě štěstěny, když má zrovna tebe.
- A který tě představí svým přátelům se slovy: "Tak... to je ona."

Miluj ho, protože on miluje tebe a bude tě zřejmě milovat navždy.

BRIAN MOLKO INTERVIEW (V kůži Betty Boop)

19. listopadu 2008 v 17:47 | Reflex.cz

Podle mě nejúžasnější názor na homosexualitu v dejinách lidstva


Seděli jsme v šatně koncertního sálu, jemná tvář s výraznou rtěnkou, očními stíny a bledým make-upem se mezi surově chladné stěny omšelého zákulisí vůbec nehodila. Křehká, zranitelná figura androgynního zpěváka britské skupiny PLACEBO jménem BRIAN MOLKO (33) se svými jasně formulovanými názory na mužské ženství, transvestitismus a bisexualitu vůbec do světa šovinisticky perverzního rock'n'rollu nehodí. Je na něj příliš chytrý a citlivý; rozuměli jsme si. Vlastně to nebyl typický rozhovor, spíše výměna zkušeností dvou stejně postižených, příjemné povídání o všem kromě hudby. Vzpomínám si, že když jsem vás viděl před několika lety prvně na pódiu, blesklo mi hlavou: tenhle androgynní kluk dívčího zjevu to nemohl mít v dětství nijak lehké. Jeho jedinou možností bylo stát se rockovou hvězdou nebo celý život strašně trpět.
Jak vás brali spolužáci ve škole?
Myslím, že jste se strefil - mé dětství bylo peklo, celou školu jsem prožil v hluboké bisexuální frustraci. Nikdy jsem nebyl od přírody soutěživý typ, což je přesně to, co se na základní škole od chlapečků očekává. Nebyl jsem rváč, nebyl jsem sportovec, nebyl jsem premiant třídy, tedy nikdo, koho by bylo možné v chlapeckém kolektivu obdivovat. Logicky jsem utíkal mezi dívky, čímž jsem si od spolužáků vysloužil další posměch. Ale já se opravdu mezi dívkami cítil lépe - nejsou tak přihlouple soutěživé, navíc dokáží člověku lépe naslouchat; většina mužů vůbec poslouchat neumí.
To je pravda, nejspíš proto jsem se taky vždycky mnohem lépe cítil ve společnosti dívek. Už na škole mi vadila ta dětská hrubost, která se snažila tvářit jako nápodoba otcovské mužnosti ...
Spousta chlapů žije dodnes v zajetí stupidních názorů, že není mužem muž, který není macho, nemá plnou hubu řečí o kundách, jenž se nekasá svým násilím na ženách. Vidím to naprosto jinak. Podle mého není mužem muž, co nespal s klukem, ještě z pozice ženy nevyzkoušel jako
Klikněte pro plnou velikost obrázku
Největší ambicí skupiny Placebo je nebýt nikdy zapomenuti. Odleva Steve Hewitt, Brian Molko a Stefan Olsdal.
Foto: Profimedia.cz
partnera muže, dosud v sobě neobjevil svou femininní stránku osobnosti. Oproti tomu musím v kapelovém autobuse během všech našich turné naslouchat všemu tomu šovinistickému primitivismu. Jsem obklopen samými muži, z kapely i technického štábu, což jsou obzvláštní idioti - rasističtí a homofobní surovci. Upřímně řečeno, nejradši bych hrál v dívčí kapele! Mluvili bychom o mnohem zajímavějších věcech, navíc bychom si mohli vyměňovat tipy na make-upy.

Musím přiznat, že mně trvalo dost dlouho, než jsem v sobě objevil svou ženskou stránku osobnosti, kterou lze asi opravdu otevřít jedině homosexuálním stykem. Kdy jste ho vy zažil poprvé?
Poměrně brzy, někdy v patnácti šestnácti letech. Můj první sex byl s holkou, mně bylo čtrnáct, jí šestnáct; pro oba z nás to bylo poprvé. Bylo to fantastické, ale něco tomu chybělo. Tak jsem zkusil sex s klukem. Chtěl jsem vědět, kde leží hranice mých předsudků. Byla to velice zajímavá zkušenost, kterou teď předávám dalším - zapomeňte na všeobecně vžitá pravidla, jak má vypadat a chovat se muž, a zkuste se dotknout své femininní stránky vlastní osobnosti!
Náš přístup k něžnému pohlaví o nás podle jednoho psychologa prozradí už plakáty našich hrdinů, jež si v dětství a pubertě lepíme na zeď. Mick Jagger, David Bowie a Salvador Dalí jsou údajně jasné symptomy latentní homosexuality.

Kdo zdobil váš dětský pokoj?
Nikdy to nebyli žádní muži, fotbalisti a podobní primitivové měli do mého pokoje vstup přísně zakázaný. Už v pubertě jsem mnohem víc obdivoval ženy, etapu obelhávání sebe samého vlastní mužností jsem přeskočil. Takže nejdřív jsem měl na stěně Priscillu Presleyovou ze seriálu Dallas - překrásnou ženu. Pak jsem byl blázen do Kim Dealové ze skupiny Pixies, byl jsem úplně vyřízený z její divokosti - byla to dívka, ale mnohem divočejší než všichni kluci, co jsem znal. Jinak jsem byl jako teenager beznadějně zamilován do Davida Bowieho, až obsedantně jsem poslouchal jeho desky Ziggy Stardust a Hunky Dory. O mnoho let později jsme se setkali a já věděl, že jsem konečně narazil na člověka, který zná odpovědi na spoustu mých otázek z doby mého dospívání. Řekl jsem, mu že jsem kvůli němu začal hrát na saxofon, ale myslím, že správně pochopil, že
Klikněte pro plnou velikost obrázku
Chtěl bych, abychom byli stejně slavní jako ABBA, tvrdí zpěvák skupiny Placebo Brian Molko, který se dodnes nerozhodl, jestli by radši vypadal jako Agnetha, nebo Anni-Frid
Foto: Profimedia.cz
jsem tím chtěl říct, že jsem se kvůli němu začal malovat a převlékat do dámských šatů. Takže se teď bojím potkat Eltona Johna - začal jsem se totiž učit na klavír, protože si tajně myslím, že chci být Elton John. Kdybych si dnes lepil na zeď nějaké plakáty, viseli by vedle sebe Kate Mossová a Richey z Manic Street Preachers. Oba na mě mají stejný sexuální vliv, oba mě strašně vzrušují. Miluji holky, jež vypadají jako kluci, a kluky, kteří vypadají jako holky!

Přál byste si být dívkou?
Strašně bych si to přál! A vím, že bych jako žena byl dokonalý!

Kdy vás to prvně napadlo?
Po rozchodu s jednou přítelkyní. Věnovala mi na rozloučenou zlatou rybičku. Měl jsem ji v malém akváriu, neměnil jsem jí vodu a jenom sledoval, jak pomalu umírá. Symbolizovala umírání mého mužského ega v mé osobnosti.
Jak byste chtěl vypadat jako žena?Určitě jako Betty Boopová, kterou jsem vždycky šíleně zbožňoval. Panebože, je tak fantastická! A taky bych možná chtěl vypadat jako Uma Thurmanová, jež je tak úžasně elegantní, má naprosto dokonalou figuru! A tak na den bych se rád ocitl v kůži Anne Widdecombeové, to by mohlo být dost zajímavé.
Betty Boopová je dobře nakreslená, rozhodně lepší než Líza Simpsonová a Lara Croft. Mně se vždycky dost líbila Keira Knightleyová, Kate Mossová a samozřejmě opravdová dáma Marlene Dietrichová.

To byla replika jejich šatů, co jste měl před časem v pořadu Top Of The Pops na sobě? Mimochodem, tehdy jsem byl přesvědčen, že to nebyla jen image pečlivě vybraná před kamery, spíš bych hádal, že takhle chodíte i v soukromí ...
To nebyla replika, to byl originál! Vydražil jsem ty šaty za nemalé peníze v jedné aukci, ale musel jsem je mít! Ale jinak máte pravdu - osoba Briana Molka, kterou vidíte na pódiu, je v podstatě tatáž osoba jako mimo pódium. Na scéně se chovám skoro stejně jako v běžném životě, jen jsem snad trochu barevnější, extrovertnější a více vzrušující. Ale nemám žádnou masku, kterou bych si před vstupem na jeviště nasazoval. Do dámských šatů se převlékám před koncertem stejně jako v soukromí. Dnes už to dělám méně než v minulosti, což je dáno tím, že jsem mnohem víc porozuměl androgynitě. To nemá nic společného s transvestitismem, androgynita je způsob myšlení, vnímání sebe samého, prezentace vlastní osoby na veřejnosti. Mimochodem, mám takový pocit, že když jsem omezil nošení dámských šatů na veřejnosti, mnoha redaktorkám módních časopisů se citelně ulevilo, protože jsem se v minulosti dopustil snad všech myslitelných zločinů proti módním trendům. Ale co se dá dělat? Člověk žije a učí se! Říká se, že hrátky s dámskými šaty si řada chlapců odzkouší již v dětském věku, na sklony k transvestitismu ukazuje až období puberty, což však z vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že nemusí být podmínkou. Kdy vy jste si prvně začal zkoušet dámské šaty?
Nejspíš budu učebnicový příklad, protože já se začal do dámských šatů převlékat už někdy v pubertě. Nejdřív to byla jen hra a nenaplněné fantazie frustrovaného panice, jenž touží po nedosažitelném sexu, a tak se obléká do dámských šatů, aby umocnil představu, že je se ženou. Legrační bylo, že mě takhle jednou přistihla matka. Hrozně jsem se pochopitelně styděl, ale ona vůbec nic nepochopila. Když jsem později začal studovat herectví, několikrát mi řekla: "Vždycky jsem věděla, že budeš hercem, vždyť už jako malý ses rád oblékal do dámských šatů."

Řekl bych, že jedním z důvodů, proč se my muži převlékáme za ženy, je pocit, že jsme tak silnější, než bychom dokázali být v mužské kůži ...
Samozřejmě, přesně takhle to taky cítím! Vždycky jsem nejvíc inklinoval k transvestitismu v okamžiku, kdy mě opustila přítelkyně - byl jsem ponížený, uražený, sebevědomí rozdrcené dámským podpatkem na prach, ale moc dobře jsem věděl, že v ženských šatech bych se nikdy takhle nepokořil. Teď mě napadá, že je velice zajímavé, že nikdy nechceme vypadat jako naše přítelkyně. I když si od nich občas tajně půjčujeme jejich oblečení a zkoušíme, jak by nám to slušelo jako ženám. Ve skutečnosti věříme, že bychom byli hezčími dívkami než naše přítelkyně.

Pak je ovšem otázkou, proč s nimi vlastně jsme. Třeba proto, že si myslíme, že jsme ve skutečnosti hezčí než ony, takže na ně nemusíme žárlit ...
Já byl skoro vždycky hezčí než moje přítelkyně, a to jsem obyčejně chodil s modelkami. Nechci se chlubit, tak to prostě bylo. Několikrát se mi totiž stalo, že jsem někde byl s některou ze svých dívek a najednou se objevil nějaký kluk, mou přítelkyni minul jak prázdnou skleničku na večírku, zamířil ke mně a oslovil mě stylem, jakým se balí holky. Tvrdil mi, že mě viděl na pódiu, že jsem opravdu strašně roztomilý a že by mě chtěl pozvat na drink. Teprve když jsem se k němu otočil tváří, tak si uvědomil, že jsem kluk, a šíleně se vyděsil. To absolutně nechápu! Jak je možné, že jsem mu v jednu chvíli připadal velice atraktivní, abych se vzápětí stal nepřijatelným sexuálním objektem? Když mě někdo přitahuje, pak přece neřeším pohlaví! Podle mého jde jen o otázku upřímnosti k sobě samému, o překonání pochybných tabu. Dělal se mnou kdysi pro jakýsi školní fanzin rozhovor jeden kluk, celou dobu mě náruživě hltal očima a nakonec se nechal slyšet: "Kdybys byl holka, tak tě na místě ošukám!" Byl to velice spontánní projev, na který jsem reagoval slovy: "Pravda je taková, že mě chceš ošukat, i když jsem kluk, jen se bojíš idiotských společenských konvencí." Chvíli o tom přemýšlel a pak jsme šli ke mně domů; v posteli byl výborný! Překonal vnitřní tabu a našel sám sebe. Já mu v tom jen nepatrně pomohl. V tom spočívá má úloha -nutím lidi zamyslet se nad sebou, klást si otázky ohledně své skutečné osobnosti. Sexualita přece není černobílá. Neplatí, že když jsem kluk, tak spím s holkami, když jsem holka, spím jen s kluky.
Řekl bych, že právě v posteli člověk nejrychleji pozná velkou část osobnosti toho druhého - jestli je otevřený, nebo konzervativní, hravý, kreativní, chytrý a aktivní, nebo hloupý, líný a odevzdaný.
Taky věřím, že sexuální chování je jednoznačně předobrazem celého mimoerotického partnerského vztahu. I v posteli je potřeba prokázat určitou chytrost, sex přece není jen mechanická věc. Jen se obávám, že v tomhle ohledu se jako větší pitomci projevují opět hlavně muži. Jen si vezměte, kolik z nás mužů touží sledovat milování dvou dívek, někteří z nás k tomu přemlouvají své partnerky, ale jak vyděšeně se dokážeme zatvářit, když po nás chce dívka totéž a projeví přání vidět nás v posteli s jiným klukem!

Jaké jsou vaše nejdivočejší sexuální fantazie?
Panebože! Těch mám víc, než vy máte času do konce života. Ale řeknu vám aspoň jednu - představuji si opravdu divoké sexuální orgie, prostě šílený, ničím neohraničený skupinový sex, kde každý šuká s každým! Kluci s holkami, kluci s klukama, holky s holkami! Úžasná představa! Zkusil jsem toho v sexu hodně, ale nic takového jsem zatím nezažil.
Problém sexuálních fantazií je v jejich nenaplnitelnosti. Taky jsem si při čtení Příběhu O a Julietty představoval, jak to musí být vzrušující zážitek, ale realita byla posléze velmi vzdálena fantaziím ...
Samozřejmě, podobné sexuální fantazie je nejlepší si ponechat v hlavě, realita se jim nikdy nemůže přiblížit. Mně je jasné, že kdybych se stal účastníkem masových sexuálních orgií, výsledek bude velmi vzdálen mým představám. Proto si o tom raději nechám jen zdát. Ostatně sex ve dvou taky není vždycky úplně nezajímavý. I když nejsem žádný Casanova, měl jsem rozhodně víc než deset partnerů a partnerek, ale určitě méně než pět set, tak jsem si taky leccos užil.

Fungují vaše make-upy přitažlivě spíš na kluky, nebo na dívky?
Kluky víc vzrušují, holky mi zas víc rozumějí. Proto se taky maluji, ze stejného důvodu jako ženy - namalovaný vypadám mnohem přitažlivěji. Zbývá otázka, zda dnes chce vypadat jako vy víc kluků, nebo dívek ...
Potkal jsem nedávno jednu naši fanynku, jež měla na zádech vytetovanou mou tvář! Bylo to dost děsivé! Make-upy, převlékání do dámských šatů, provokování neskrývanou bisexualitou, to všechno je výtečná image.

To byl důvod, proč jste se rozhodl založit rockovou kapelu?
Být v rockové kapele člověku dává obrovské množství svobody ke zkoumání vlastní osobnosti, kterou rozhodně nelze propátrat tak důkladně, pokud pracujete třeba coby bankovní úředník. To mi bylo jasné vždycky, proto jsem odmalička inklinoval k umění, i když původně jsem chtěl být raději hercem než muzikantem. Na druhou stranu, i když je naše image velmi silná, rozhodující zůstává hudba. Kdyby nebyla stejně silná, či spíše ještě silnější než naše image, skončili bychom jako Milli Vanilli a těžko bychom natočili naše druhé album, tím méně třetí, čtvrté a páté. Jsme v první řadě muzikanti, kteří ovšem věří v show-business. To znamená, že si velice dobře uvědomujeme, že když se jdou lidé podívat na koncert, očekávají, že se jim dostane něčeho většího, než je obyčejný všední život, že budou přeneseni do jiné reality. O tom je rock'n'roll už od dob Davida Bowieho, Iggyho Popa a Lou Reeda. A platí to dodnes. Proto my nabízíme divákům spíše performanci než klasický koncert, nikdy bychom nesnesli vystupovat na jevišti v hadrech, které vypadají, jako bychom právě přišli z ulice.

Proč, když už máte tak výtečnou vizuální image, se nikdy vaše tvář neobjevuje na obalech desek skupiny Placebo?
Tváře na obalu desky mi až příliš připomínají image nudných chlapeckých skupin. Považuji to za starý a vyčpělý marketingový tah. Dát na obal naše tváře bych považoval za projev tvůrčí lenosti. Obal desky by podle mého měl reprezentovat filozofii kapely, odrážet její hudbu, nikoliv být jen masturbačním portrétem. Proto my si vybíráme takové umělce, jako je třeba John Baptiste Mondino, který spolupracoval s Madonnou, Princem nebo Björk. Nabídneme jim tvůrčí svobodu a oni nám své zajímavé výtvarné vize. Tak to má být.

Tak si říkám, že jsme se vůbec nedostali k hudbě ...
A k čemu by to bylo? Koho ještě dneska zajímá hudba?

Tantrický sex a morálka

16. listopadu 2008 v 0:30 | www.tantra.cz
Tantra je kultem extáze.V tantře podporujeme hluboké extatické prožitky a věříme, že jejich vědomým prožíváním naplňujeme zásadní důvod lidské existence - rozšiřování vědomí.
Z tantrického hlediska je zcela lhostejno s jakým partnerem svých prožitků dosahujeme, zda máme celý život jednoho partnera, či každou noc jiného. Pro krásný hluboký prožitek při sexu není nutná předem uzavřená manželská či jiná exkluzivní smlouva, ale citová a spirituální blízkost a přirozená erotická přitažlivost. Sexuální život tantrika není odrazem jeho smluvních vztahů - tak jak to vyžaduje křesťanská morálka - nýbrž zrcadlí jeho duševní rozpoložení. Jak uvnitř, tak navenek.

Etika sexu tedy v tantře není oddělena od sexu samotného. Každé krásné milování je etické, protože existence je krásným učinila. Naopak nenaplňující sexuální život signalizuje nepochopení, neúctu či jiný rozpor ve vztahu k sexu

Žádná lidská instituce neumí zařídit, aby byli spolu dva lidé šťastni, aby se eroticky přitahovali, aby jejich sexuální spojení bylo naplňující, aby se milovali. Proto chováme ve velké úctě citové a erotické štěstí člověka. Podle prastaré indické tradice pochází tyto dary od extatického boha Šivy, nejmocnějšího mezi hinduistickými božstvy.

Sexuální spojení je pro tantrika posvátné, je to nejvyšší umění po stránce tělesné, citové i duchovní hodné teoretického a praktického studia. Hluboké prožitky jednoty se sexuálním partnerem připravují na prožitek jednoty s celou existencí. Tantrické techniky vedou adepta k postupnému zvládnutí živočišné stránky sexu - k vědomému ovládání vlastní ejakulace respektive ovulace. Tantrický sex se tímto zbavuje původní reprodukční funkce a stává se meditativní cestou rozvoje jednotlivce.

Že sex je hnací silou naší psýché, víme zásluhou Sigmunda Freuda i v Evropě. Za to, že na sex je zde pohlíženo jako na ostudný zvířecí akt sloužící k rozmnožení věřících či daňových poplatníků, že se červenáme při pouhé zmínce o sexu, a za to, že zobrazení sexu je společenské tabu, vděčíme faktu, že obecnou morálku sexu v Evropě po staletí formovali lidé, kteří se sexu sami vzdali, protože jej považovali za nečistý.


www.tantra.cz

Modlitba ženy

26. září 2008 v 15:52
Och, co na to můžu, jako feministka říct ;-)

Měj se ráda!

21. září 2008 v 12:51 | Kris V.
Asi si říkáte: No ta má co povidat. Škaredá je, divná je (a nejsem divná, ale zvláštní). Dalo mi práci mít se ráda, a nakonec jsem toho dosáhla.
Ze svých záporů udělej klady...
Samozřejmě to vždycky nejde. Ale z velkého frňáku, zadku nebo monstrózní pánve, poďobaného obličeje, předkusu, ze všeho se může stát klad. Zdánlivé pohromy estetiky jsou možná jenom "malé kosmetické potíže". Svého jsem dosáhla; lidi si jich "nevšímají"! Všude jsem četla, že mám nedostatky na kráse zakrýt, a já udělala pravý opak: zvýraznila je! Z některých mých opravdu divných zlozvyků a dooost divného obličeje opravdu šlo udělat moje poznávací znamení. Sice se ze mě nestala Barbína (o to jsem ani nestála), ale moje tělíčko ala SLOVANSKÁ DÁMA se mi začalo líbit. A okolí na něj už tolik nenaráží, když na něj narážím já. Ale stylem: jsem macatá a nestydím se za to. tak.
Kolik kilo znamená tlustá?
Podle našeho kantora na dějepis bysmě byly anorektičky (viděl na mě dobře?!). A inzeráty před několika desítkami lety "PŘIBRALA JSEM PĚT KILO ZA DVA MĚSÍCE" byly běžné. Dnes je to naopak. Tloušťka bývala symbolem blahobytu (přitom já jsem z rozvrácené rodiny a v blahobytu nežiju). Jak jsem četla na webu ženy, se jménem Lenka Hojdová: Snad každá žena si myslí, že je tlustá. Ať váží padesát nebo devadesát, ať je to skutečně pravda nebo ne. Co je na tom pravdy a co je na tom lži? Někdy mám chuť se zakutat, ale odvahu mi zvedl klip zpěváka Miky: BIG GIRLS, YOU ARE BEAUTIFUL!
Zklamaná, opuštěná, osamělá
Co si budeme povídat, narovinu: chapi byli, jsou a budou prasata, idioti a ignoranti. Budou nás štvát zvednutými prkýnky, nohama na stole, hadry rozházenými po bytě, nelichotivými narážkami na naše tělo. Budou nás navěky komandovat a štvát do roztrhání. Ale jednu věc říct musím: co bychom si bez nich počali? Každý chlap je jiný, přitom jsou všichni chlapi stejní. V podstatě. To ale neznamená, že si na ně nemáme dávat pozor. No nemáme? No musíme!
Nikdy je nezměníme. Žádná ženská by neměla jít do vztahu s tím, že muže změní. Marná snaha! A to neříkám, jako emancipovaná patnáctka s feministickými sklony, já to myslím úplně vážně! A je to ověřené ne vědecky, ale ze života. Nakonec se mění ona s jedním detailem: je stále naivní, jako kdysi.
Jsou ženy vždycky něžné pohlaví?
Jak kdy. Některým ženským dělá dobře představa, že by ona ochraňovala muže. Třeba mně Ale nejsem vždycky silná bytost, často se potřebuju k někomu přitulit. A plišový pes Quentin mi prozatím stačí. Určitě i ta sebevětší baba se potřebuje přitulit, i když tvrdí, že ne. Máme to v nátuře a je to lidské.
Panenství není ostuda
Ve škole se ti smějou, že v posteli usínáš sama a že jsi tam dole celistvější, než oni? Tak se na ně vykašli, probůh! Panenství má být znakem čistoty, ne ponižování! A vůbec si nedělej hlavu s tím, že jsi panna v šestnácti. Tohle považuju za faux pa některých vrstev(nic). Vyspat se s prvním volem jen kvůli tomu, že zapadneš do party? A to ponížení potom? Stojí to za to?!
Vykašli se na to, co kdo říká!
Ty jsi ty a oni jsou oni. Je fakt, že pokud se škrábeš na nepatřičných místech, děláš společensky nepatřičné věci a hlásáš společensky nepatřičné věci, vždycky budeš nechutná. Vždycky se na tebe budou dívat, jako na potěr. Podle mě je cool chovat se podle společenských norem (Oldřich Nový by souhlasil), ale ty třeba považuješ za cool rozkopávat popelnice. Ani já ti do toho nemám co kecat. Ale... TO SE PŘECE NEDĚLÁ! Řídím se heslem: moje práva začínají tam, kde končí práva druhých, a práva druhých začínají tam, kde končí moje práva. Už chápeš podstatu? Když nikoho neomezuješ, dělej si co chceš!
Každý je originál...
...ale spousta lidí na to zapomíná. Nejsi přece cvičená opička Paris Hilton, ani rubrik IN-OUT. Ty si necháš kecat do toho, co letí? Co se ti líbí? S čím je ti dobře? Uvědom si, že žiješ jen jednou, a neztrať život kopírováním. Ber inspiraci, ale nekopíruj. Měj svůj vlastní styl, který se ti líbí. A je fuk, jestli budeš chodit v Prada lodičkách nebo vlastnoručně šitých keckách. Jenom ušetříš a budeš jediný originál...

Jak si vybrat povolání

4. března 2008 v 11:12 | Applepie
Zkus test zájmů tady

Psychotesty

4. března 2008 v 11:02 | Applepie

Charakter- FLEGMATIK podle Freuda

4. března 2008 v 10:51 | Applepie

Flegmatik

Klady flegmatika

S flegmatikem se vychází nejlépe ze všech povahových typů. Pro své rodiče představuje požehnání, protože je spokojený snad všude, kam ho strčíte. Má rád přátele, ale je šťastný i o samotě. Umí se snadno přizpůsobit každé situaci. Je cílevědomý. Mezi ostatními flegmatik představuje tlumenou osobnost, která dobře odolává tlakům. Ke všemu přistupuje klidně, věci řeší postupně, je zkrátka bezproblémový. Obdivuhodnou vlastností je zachovat si klid, chladnokrevnost a soustředěnost za každé situace. Nikdy nikam nespěchá a nedá se vyvést z míry. Je smířený se zákeřnostmi života a do ničeho nevkládá velké naděje. Je spolehlivý a vytrvalý, má dobré úřednické schopnosti, dokonale zvládá administrativní práci. Snaží se kolem sebe udržovat klid, působí jako zprostředkovatel a řešitel problémů. Má spoustu přátel, protože se s ním dobře vychází, je nejlepším přítelem. Nikoho neuráží, umí poslouchat, nemá potřebu mluvit, umí být vrbou nebo chápajícím publikem.

Zápory flegmatika

Neumí se pro cokoliv nadchnout a neexistuje situace, která by ho rozčílila. Brání se jakýmkoliv změnám a nerad zkouší nebo vymýšlí nové věci. Vypadá jako lenoch, odkládá věčně práci nebo se jí úplně vyhýbá. Nerad nese odpovědnost za svůj život. Nedává najevo své city, zdá se být strašně mdlý. Nerad říká ne. Bojí se učinit rozhodnutí.

Psychologický test pracovních předpokladů »

Mezi doporučované psychotesty byl zařazen psychotest http://www.prace-namiru.cz kvůli jeho vypovídací hodnotě a přínosu pro jeho uživatele.
POJMY:
Psychotesty:
- vysoká vypovídací hodnota, vytvořeno psychology, přínos pro lidi, zaměřeno na EQ

Testy:
- nižší vypovídací hodnota, původ neznámý, IQ i EQ testy

Charakter- MELANCHOLIK podle Freuda

4. března 2008 v 10:50 | Applepie

Melancholik

Klady melancholika

Melancholik se již jako dítě jeví jako hluboký myslitel. Bývá tichý a nenáročný a má také rád samotu. Uznává pevný řád, oceňuje krásu a inteligenci. Je mlčenlivý a přemýšlivý, má pesimistickou povahu a předvídá potíže ještě dřív, než vzniknou. Klade důraz na duševní činnost. Je vážný, stanovuje si dlouhodobé cíle a zabývá se pouze věcmi, které mají trvalý význam. Má sklon ke genialitě a vysoký intelekt. Ze všech typů osobností má nejvíce tvůrčího talentu, žasne nad nadáním géniů. Potrpí si na precizní poslech hudby, potřebuje dokonalé stereo. Miluje čísla, grafy, mapy, plánky, seznamy, vidí cifry téměř všude a ve všem. Dokonalá vnitřní organizovanost pro něj představuje základ jeho existence. Vyžívá se v detailech, které ostatní ani nestačí zaregistrovat. V životě hledá jakýsi řád, ukládá vždy věci přesně na své místo. Bývá dobře oblečený a upravený s možná až velkou pečlivostí, vyžaduje čisté okolí. Je perfekcionista a pokud něco dělá, dělá to jen pořádně, záleží mu pouze na kvalitě. Nesnáší plýtvání a miluje výhodné koupě. Umí být starostlivý a soucitný s upřímným zájmem o jiné lidi. Svého partnera si vybírá obezřetně, aby splňoval všechny jeho nároky.

Zápory melancholika

Melancholik snadno a kolikrát i často podléhá depresím. Snadno se uráží a ve všem hned hledá problémy. Mívá nízké sebevědomí, myslí si, že ho všichni pomlouvají, trpí vnitřní nejistotou. Melancholik je váhavý, protože se bojí, že jeho plány nejsou úplně perfektní. Věnuje plánování až mnoho času. Na své okolí klade nerealistické nároky, uplatňuje na ostatní svůj perfekcionismus.

Charakter-CHOLERIK podle Freuda

4. března 2008 v 10:50 | Applepie

Cholerik

Klady cholerika

Cholerik je dynamická osobnost, která dosahuje svých cílů. Stejně jako sangvinik je vstřícný a optimistický. Je rozený vůdce, a to již od nejútlejšího věku. Má podvědomou a silnou touhu po změně. Zjistí-li, že něco není v pořádku, bez váhání bojuje za lidská práva a chrání ukřivděné. Nebývá není apatický nebo lhostejný. Má rozhodnost a silnou vůli, problémy řeší rychle. Dokáže velet snad úplně všemu, bez ohledu na znalosti prostředí a podmínky. Jeho prvotním zájmem je dosahování cílů, nejde mu o to, aby se někomu zalíbil. Je skvělý a cílevědomý organizátor. Má schopnosti dokončovt větší díl práce než kdokoliv jiný. Rád překonává překážky, miluje boj a také konkurenci. Obejde se bez přátel a diváků, stačí mu jeho cíl. Má dobrou intuici pro odhad dané situace a obvykle má pravdu. Miluje krizové situace, ve kterých často exceluje.

Zápory cholerika

Cholerik má v životě základní hesla a tím se také současně řídí, že má vždy pravdu a nemůže si ani náhodou připustit, že by se mohl mýlit. Musí vždy vítězit a pak hledat způsob, jak si zachovat tvář. Neumí vysadit z pracovního tempa a nutí k němu i své okolí. Musí stát vždy v čele a cítí se dobře, jen když má nadvládu. Má nadřazený postoj nad ostatní, který dokáže druhé značně psychicky deptat. Netoleruje slabosti, nesnáší nemocné a nerozhodné lidi. Neumí dobře jednat s lidmi, bývá netrpělivý.

Test lásky!!!

4. března 2008 v 10:45 | Applepie
Nneí to žádný podraz, jedná se o psychotest. Klikni sem!
 
 

Reklama